Duuużo wolnego miejsca do zabawy! To marzenia dzieci, kiedy pomyślą o swoim pokoju. Pragną także, aby ich pokój był „fajny”, kolorowy i pełen różnorodnych gadżetów. A rodzice? Oni muszą zapanować nad całokształtem, uwzględniając oczywiście postulaty głównego użytkownika:)

Wszystkie sprzęty muszą zatem być ustawione w sposób przemyślany, umożliwiający bezproblemowy dostęp do nich, a cały plan przestrzenny pokoju musi odpowiadać zasadom ergonomii.

Mebelki dziecięce

Projektując pokój dziecięcy należy wybierać proste modele mebli, które mają szansę posłużyć dziecku przez kilka lat. Ale co poradzić, kiedy mały człowiek zażyczy sobie inne kształty mebli? Producenci mebli dziecięcych wprowadzają całe kolekcje mebli naśladujących różnorodne sprzęty. Są łóżka w kształcie samochodów, okrętów, szafy w kształcie domków, krzesełka w kształcie serduszek czy ciastek. Zapewne rodzice ulegną prośbom dziecka. Muszą jednak, kupując takie meble, zwracać uwagę na ich funkcjonalność i bezpieczeństwo.

… i cała reszta

Nadmiar intensywnych kolorów na ścianach może nadmiernie pobudzać dziecko. Bogactwo i różnorodność form i kształtów prowadzi do chaosu, zamiast delikatnie stymulować rozwój dziecka. Bezpieczniej jest wybrać jaśniejsze kolory farb czy tapet i wówczas pobawić się dekoracjami ścian. Aranżując pokój dziecięcy warto sięgać po inspirujące detale: pomysłowe wieszaczki, lampki nocne, praktyczne kieszenie na drobiazgi, organizery na zabawki, itp. Ale wszystko z umiarem!