Wystrój kuchennego okna to istotny element aranżacji kuchni. Jego wygląd zależy w dużej mierze od panującej mody na aranżacje wnętrz. Ładne kuchenne okna nie wymagają firan czy zasłon, a jedynie odpowiedniej oprawy.

Rolety okienne

Pozbawione firan i zasłon, nieosłonięte okno powiększa pomieszczenie i pasuje do nowoczesnych wnętrz. Obecnie do dekoracji okna kuchennego najchętniej wybiera się rolety. Mogą one być opuszczane tylko na noc, ale świetnie sprawdzają się również w ciągu dnia, zapewniając ochronę przed mocnym słońcem, zwłaszcza jeśli kuchnia jest od strony południowej. Wybór materiałów przeznaczonych na rolety jest ogromny. Do stylowej kuchni można wybrać rolety z falbanami czy wzorzyste, do nowoczesnych zaś – gładkie i proste.

Aranżacja okna

Aranżacja okna w kuchni uzależniona jest od stylu wnętrza i rodzaju mebli kuchennych. W nowoczesnych kuchniach jako dekoracje okien wykorzystywane są rolety lub żaluzje, natomiast w tradycyjnych pojawiają się np. zazdrostki. Materiały wykorzystywane do dekoracji okna kuchennego powinny tworzyć przemyślaną kompozycję z całym wnętrzem. Kupując albo samodzielnie tworząc dekoracje okienne warto zafundować im towarzystwo w postaci serwetek czy obrusu z tkaniny o tym samym wzorze lub kolorze lub pokrowca na krzesło. Będą stanowić spójną, przemyślaną kompozycję wizualną kuchni. Aranżując okno w kuchni warto też zadbać o parapet. Ładny i dość szeroki będzie dobrym miejscem na postawienie ziół czy innych dekoracji kuchennych.