Markiza tarasowa to wygodne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w ogrodach oraz na balkonach.

Zalety markiz tarasowych

Podstawową zaletą markizy tarasowej jest łatwość regulacji jej wymiarów i dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Klient może je zamontować nad balkonem, w ogrodzie lub na tarasie, wybierając uprzednio rodzaj materiału, typ i dodatkowe opcje, takie jak wersje wyposażone w specjalne dodatki. To wygodne rozwiązanie, które jest zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Szeroki wybór wariantów zapewnia, że z łatwością dobrać można produkt idealnie dostosowany do potrzeb i gustów.

Umiejscowienie, montaż i zastosowanie markiz tarasowych

Markizy tarasowe zamontować można w przeróżnych lokalizacjach, ustawiając je w wielu możliwych pozycjach, uzyskując pożądane efekty i odpowiednią osłonę przed słońcem. Nowoczesność i wygoda użycia to flagowe cechy tego rozwiązania, gwarantujące mu rosnącą popularność i powodzenie. Markiza tarasowa obsługiwana może być zarówno automatycznie, jak i manualnie.

Typy markiz tarasowych

Markizy tarasowe dzielą się na modele z półkasetą, pełną kasetą oraz bez kasety. Najbardziej trwałym rozwiązaniem zdają się być wersje z pełną kasetą, stąd też ich duże powodzenie wśród klientów. Funkcje dodatkowe markiz to między innymi oświetlenie LED-owe, automatyczne, zdalne sterowanie, czy też wersje produktu o podwyższonej odporności na wiatr. Cechą markiz tarasowych jest ich zazwyczaj spory rozmiar, zaś markizy balkonowe charakteryzują się niewielkimi rozmiarami.