Przedpokój to często najmniejsze pomieszczenie w domu. Dlatego tak ważne jest, by powiększyć je optycznie oraz zadbać w nim o porządek.

Ściany i podłogi

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory oraz naturalne materiały. Wiodące barwy to biele, kremy, łagodne szarości, beże oraz odcienie drewna. We współczesnych wnętrzach skandynawskich pojawia się coraz więcej pasteli, ale też ciemnych kolorów, złota i miedzi.

Decydując się na styl skandynawski należy postawić na jasne ściany, najlepiej białe. Będzie do nich pasowała drewniana podłoga, płytki drewnopodobne, wykładziny bądź panele imitujące strukturę drewna.

Meble

Skandynawowie lubią proste i ciekawe rozwiązania. Szafa do zabudowy z jasnymi frontami oraz dużymi powierzchniami lustrzanymi doskonale sprawdzi się w przedpokoju w takim stylu. Drewniana ławka do przedpokoju pozwoli wsunąć pod siedzisko pojemniki drewniane, plecione z wikliny czy rattanu albo metalowe. Nieodzowna szafka na buty powinna być wizualnie spójna z otoczeniem. Styl skandynawski to również otwarte półki, lekkie optycznie konsole oraz drabiny w roli regałów.

Dodatki

Wnętrze skandynawskie powinno być jasne i przejrzyste, lecz nie minimalistyczne. W przedpokoju sprawdzą się drewniane wieszaki ścienne o różnych formach. Stojący wieszak o nowoczesnej formie i kontrastowej barwie pasuje do szerszego korytarza. Praktycznymi dekoracjami mogą być szafki na klucze. Galeria ścienna z plakatów czy luster będzie dopełnieniem wystroju.